Autosalón Ženeva 2013

Autor: Katarína Cviková | 24.3.2013 o 7:32 | Karma článku: 7,36 | Prečítané:  624x

Zbožňujem šoférovať, ale na autá sa pozerám čisto prakticky. Majú mať 4 kolesá, strechu a byť schopné ma doviesť tam, kam potrebujem. Baliť baby nepotrebujem, a stačí, ak sa auto nerozpadáva pri 130 km/h. A ak vytiahne do kopca, je to paráda. Napriek tomu som sa nechala nalákať na Ženevský autosalón. Bol to môj druhý autosalón v živote. Mala som na neho iba hodinu. Čo sa dá stihnúť za hodinu? Len kochať sa pohľaďom.

A že sa bolo čím kochať! Ešte nikdy som nevidela autá vystavené ako šperky. Nad autami bolo nebo posiate tisíckami svetiel, ktoré sa odrážali od vyleštených kapôt a podláh. Hostesky a hostesi nenápadne utierali blýskajúce sa podlahy a karosérie. Autá boli naaranžované ako šperky či hodinky vo švajčiarskych vitrínach a vyzerali sebavedomejšie ako herecké osobnosti na červených kobercoch.

Pohľad na výstavu 

Výstava bola rozdelená na 2 časti. V prvej boli doplnky pre motoristov, od olejov a výbav autoopravovní, cez tunning až po modely áut. Druhá časť s autami bolo niekoľko pavilónov, ktoré boli medzi sebou otvorené a dizajnovo prepojené tak, že vytvárali spolu dve obrovské sály, pričom jedna bola o podlažie vyššie oddelená schodmi. Po stranách pavilónu boli veľké obrazovky s reklamnými upútavkami a ich veľkosť bola jednotná. Celá výstava budila dojem, že ste na veľkom plese, plnom hudby, svetiel, obrazov a miesto slečien obdivujete autá oddené do farebných rób, ktoré ladili spolu na pódiu.

Recenzie áut nechávam kompetentnejším, dovolila som si však spraviť zopár fotiek pri mojom pochode v plnej poľnej cez rozsiahly areál PALEXPO a k niektorým pridať aj môj komentár.

Niektoré autá boli obkolesné nenápadnými plotmi, zopár malo neprístupný nápis "nedotýkať sa", ale zvyšok bol dostupný na otestovanie. Neskôr som sa dozvedela, že auto na fotke má spotrebu len 1 l/100 km! Tak to si určite kúpim keď vyrastiem, a ešte je aj také sexi :)

Sexi auto

Bolo aj zopár slečien na obdivovanie.

Pirelli

Pri väčšine áut boli buď monitori alebo iPady, na ktorých ste si mohli pozrieť prezentáciu auta a jeho technických veličín.

Interaktívne iPody

Nechýbali ani autá pre najmenších.

Auticka pre juniorov

Škoda a jej hostesky a hostesi boli ladení do biela so zelenými doplnkami. Autá však na pódiu boli biele alebo strieborné. Škoda.

Skoda

Toto auto dokáže jazdiť bez šoféra. Legislatíva to tak skoro nepovolí. Zatiaľ ho ponúkajú ako integrované taxi, ktoré by si ľudia mohli objednať cez mobilnú aplikáciu. Je elektronické a na jedno nabitie najazdí 100 km.

Elektrické taxi

Toto bolo najmenšie auto, aké som videla. Už pri pohľade na tých ľudí sediacich v ňom som dostávala klaustrofóbiu, ale vo veľkomestách ako napr. Rím, sa určite zíde. Renault Twizy.

Renault Twizy

Renault Twizy

Na výstave nechýbal dostatok oddychových miest, na čo sa na mnohých výstavach zabúda:

Oddych Volvo

Oddychové miesto

Oddych Renault

A niekoľko drobných zábaviek ako napr. toto 4 D kino:

A ešte zopár foto bez komentára:

 

Fornasari

 

Maserati

Vystava doplnkov k autam

Modely áut

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?